O MNĚ

Říkejte mi Hanko, Hani nebo taky nijak. 
Na svět jsem byla přivedena předposledního května, takže nouzi o užitečné vlastnosti jako je nerozhodnost či náladovost mít rozhodně nebudu, ale ono tulící se znamení dle vševědoucích horoskopů slibuje i několik optimističtějších věcí - společenského multischizofrenika se smyslem pro humor a umění, kterému nesedí stereotyp a který velice rád vysiluje svůj široký okruh přátel skvělými komunikačními schopnostmi. Zkrátka ideální jedinec k pohledání, jehož je jen těžké pochopit a udržet s ním krok. 
Toť o mně a hvězdách.


Ano, s tím horoskopem to není se mnou úplně vedle. Většina věcí na mě sedne jak prdel na hrnec, takže se můžu chlubit velkým štrúdlem zájmů, které stejně rychle, jak přijdou, hodně často rychle i odejdou. Jsou však výjimky, kterých se opravdu zarputile držím zuby nehty. Mám ráda změny, které občas vyloženě potřebuji, takže třikrát ročně přehazuju stolek z jednoho místa na druhý je pro pocit klidu a vidinylepší nálady z nabouraného stereotypu. 

Už od malička ráda fotím. Mé první pokusy nepatří sice k těm nejvydařenějším (vyfocená záclona, skříň, ponožka na louce a podobně), ale talent je v nich vidět, o tom žádná. Ráda koukám na filmy a když je i nějaká ta pětistovka navíc, jako že skoro nikdy, zajdu i ráda do kina pro nezapomenutelnou atmosféru a nutnost v půlce filmu odejít prubnout záchody. Kouzlo, které doma prostě není.

Co se dalších zájmů týče, miluju knížky. Zaplať pánbůh za to, že jsem od základky vyrostla a přišla papírovým hranatým kvádříkům na chuť. S touto úchylkou, která značně ždímá moji peněženku, je úzce spojená i druhá. Mám potřebu všechno brát domů. Knížky, keramický potvůrky a jiné lapače prachu. Jsem zkrátka vetešník, co strašně rád užívá heslo "Jednou se to třeba bude hodit".

Samozřejmě ráda poslouchám hudbu. Krom hip hopu a dechovky snesu víceméně všechno, ale je pár žánrů a skupin, které jsem přece jen zaškatulkovala do těch nejoblíbenějších. V krámě mám občasnou potřebu kupovat pastelky, i když bych je stejnak nevyužila. Sbírám jízdenky od vlaků. Momentálně jich mám skoro 200 v hodnotě okolo 30 tisíc. Hlásí se někdo k proplacení?

A teď už jen ve zkratce, co mám ještě ráda? Kafe. Těstoviny. Rýži. Sushi, které jsem ještě nestihla ochutnat. Čaj s citrónem. Párek v rohlíku z Třeboně. Kukuřici. Krabí tyčinky. Ríšu s mlíkem.. Teplo doma. Tak akorát venku. Vláčky. Uklizeno. Anime. Mangu. Výletnění. 

A nemám.. Maso. Sýry. Uklízení oblečení. Vytírání. Zimu. A knižní výprodeje, které mě ničí a jednou mě opravdu zrujnují. 

Doufám, že jednou seženu práci, co mě bude bavit a naplňovat, pořídím děti, barák, zvířátko. Že se naučím dobře vařit. Že se naučím japonsky a do důchodu se tam stihnu podívat.

A na závěr výběr oblíbených..

..seriálů: Naruto, Dr. House, Teorie velkého třesku..
..filmů: Ty Marvelovské, Počátek, Vyměřený čas, Zdrojový kód, Mr. Nobody, Klub rváčů..
..autorů: S. Larsson, K. Slaughter, J. Adler-Olsen, M. Kishimoto..
..knih: od viz zmíněných autorů, Robokalypsa, Výhra, 15 Minus, Jiskra, Spodek, Gejša, Zločin a trest, Anna Karenina..
..skupin: Thirty Seconds to Mars, Pendulum..
..herci: Robert Downey Jr., Jared Leto, Jeremy Irons..

..a ty, na které jsem si momentálně nevzpomněla.

2 komentáře:

 1. Ahoj Hani, hezké představení se. Já to mám obvykle naopak (nehromadím, nefotím, na filmy nekoukám), ale na to sushi zajdi! :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Hezký den,

  líbí se mi Vaše recenze i web, nelákalo by Vás zkusit recenzovat audioknihy? :) Ty můžete poslouchat kdykoliv, kdy nelze mít při ruce papírovou knihu – při sportování, domácích činnostech, čekání v zácpě atd.
  Hledáme bloggery/recenzenty, kteří by nám pomohli v rozšiřování povědomí o audioknihách a jejich výhodách. Ráda bych Vám nabídla spolupráci s Audiotékou při recenzování audioknih z naší nabídky.

  Pokud by Vás spolupráce zaujala, ozvěte se.

  Těším se na odpověď.
  Mějte se fajn!

  Lucie
  info(at)audioteka.cz

  OdpovědětVymazat